www.festiwal-akcept.pl

Program VII Festiwalu Akcept

19-21.05.2016

Gdański Archipelag Kultury ul. Dworcowa 9

 

19.05. 2016 Czwartek


10.00 - Festiwal Akcept dla dzieci: Trzej kosmonauci - Teatr Nie-Tak (Pruszcz Gdański)

16.15 - Otwarcie festiwalu

16.30 - Akcja teatralna trójmiejskich teatrów pokazywana w ramach Grupy IM+


Czerwona łata - Teatr Mimo To (Gdańsk);

Piękna twarz - Teatr Biuro rzeczy Osobistych (Gdynia)

Opowieść o wielkim wstydzie - TeatRazem

Garby - Teatr Kasablanka (Gdańsk)

Muzyka: Remont Pomp (Gdańsk), Teatr Mimo To (Gdańsk)


18.30 - Impreza integracyjna dla uczestników festiwalu - Miasto Aniołów (wejście na identyfikatory, wyjazd spod GAKu godzina 18.30)

19.00 - koncert wokalistki Islet - Izabeli Laskowskiej - Miasto Aniołów.


20.05.2016 Piątek


09.00 - 12.30 "(Nie)bezpieczne związki: on, ona, niepełnosprawność intelektualna i co dalej?"  III seminarium naukowe połączone z dyskusją.

(Organizatorzy: Zakład Pedagogiki Specjalnej UG, Fundacja Akces, GAK) - miejsce:  Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4.

16.30 - Moja sprawa - Teatr Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia) (sala widowiskowa)

16.30 - Autobus cz. I - Teatr Zgoda (Warszawa) (sala klubowa)

17.30 - Kopiując mistrza - wernisaż wystawy plastycznej (galeria)

18.30 - Uhuru  - Teatr Pod MOSTem (Gdańsk) (sala widowiskowa)

18.30 - Autobus cz. I - Teatr Zgoda (Warszawa) (sala klubowa)

19.30 - Szatnia  - Teatr Przebudzeni (Ostróda) (sala widowiskowa)

20.30 - Tytułu brak - Teatrzyk Cenicienta  (Gdańsk) (sala widowiskowa)

 

21.05.2016 Sobota


Warsztaty artystyczne dla uczestników Festiwalu Akcept.

10.00 - 13.00

warsztat muzyczne z Agatą Adamek, Zbyszkiem Gozdeckim oraz Teatrem Zgoda

warsztaty teatralne ze Zbigniewem Biegajło i Tomaszem Macniakiem - Teatr Biuro Rzeczy Osobistych

warsztaty z Teatru Forum z Persephoną Sextou.


Zakończenie festiwalu.

 

Program VI Festiwalu Akcept

21-23.05.2015

Gdański Archipelag Kultury ul. Dworcowa 9

 

21.05. 2015 Czwartek

 

16.00 - Otwarcie festiwalu

16.15 - Akcja teatralna trójmiejskich teatrów pokazywana w ramach Grupy IM+: W poszukiwaniu Lajlonii  - Teatr Biuro rzeczy Osobistych

(Gdynia) oraz Jak Gyom został Starszym Panem - Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk).

17.15 - Ja w Tańcu pokaz Tancerzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOUU (Gdańsk)

17.30 - Taniec To Nasza Pasja - występ grup tanecznych: Dutty Wine, Back Side, Street Stage Project oraz grupy tanecznej z Fundacja Miki

Centrum.

18.00 - Kujawiak z oberkiem  do muzyki Tomasza Kiesewettera SUITA TAŃCÓW POLSKICH - Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk.

18.30 - Koncert zespołu Remont Pomp

19.30 - Impreza integracyjna dla uczestników festiwalu - Miasto Aniołów (wejście na identyfikatory, wyjazd spod GAKu godzina 19.00. Około

godziny 19.30 przewidziany jest  wytęp Kabaretu ?Pod napięciem?)

 

22.05.2015 Piątek

 

09.00 - 12.00 "Obywatel z niepełnosprawnością (intelektualną) w kulturze - uczestnik, petent, natręt"- seminarium naukowe oraz dyskusja w

otwartej przestrzeni (Organizatorzy: Zakład Pedagogiki Specjalnej UG, Fundacja Akces, GAK, Grupa IM+) miejsce: Wydział Nauk Społecznych

Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4.

16.00 - spektakl CARAVAGGIO / WSPÓLNOTA Teatr Pi / TWIS (Białystok)

17.00 - Rysuję na ASP - wernisaż prac Michała Szkurłata, studentów z pracowni malarstwa i rysunku Wydziału Grafiki ASP oraz cykl zdjęć

dokumentujących projekt - Mai Norko.

17.30 - spektakl Poszukiwany P.M. Grupa Teatralna  Ło/Men (Lubawa)

18.30 - spektakl "ZAPISANI" Grupa Teatralna Kwiat Polskiej Młodzieży (Ostróda)

19.30 - spektakl  ,,Tabu" Teatr Terapeutyczny OD - NOWA (Warszawa)

20.00 - spektakl  "Echa" Teatr Pod Mostem (Gdańsk)

 

23.05.2015 Sobota

 

10.00 - 12.00 - Warsztaty artystyczne dla uczestników festiwalu.

10.00 - pokaz specjalny "Anima" Teatr Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia)

10.45 - warsztat z aktorem Teatru BRO Tomaszem Macniakiem dla uczestników pokazów specjalnych

11.00 - pokaz specjalny "Bógot" Teatr Mimoto (Gdańsk)

11.30 - spotkanie z aktorami i twórcami przedstawień Teatru Mimoto oraz Teatru Biuro Rzeczy Osobistych.

12.30 - Koncert zespołu Sektor L4

13.00 - Rozlosowanie nagród publiczności dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu w kategorii: teatr oraz nagrody dla osoby z

widowni biorącej udział w głosowaniu na najlepsze wydarzenie.

 

Zakończenie festiwalu.

 

V Festiwal Akcept

29-31.05.2014

 

29.05. 2014

 

10.00 - spektakl Jędrek Jeżyk Grupa teatralna "Stokrotka" (Gdańsk)

10.30 - spektakl Rymy Lokomotywy Teatr Biuro Rzeczy osobistych (Gdynia)

16.00 - Otwarcie festiwalu

16.15 - Premiera spektaklu Sen Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk),

17.00 - spektakl Moliere Teater Surra (Szwecja)

18.30 - spektakl Autyzm miejski. Zgoda w poszukiwaniu absurdu Teatr Zgoda (Warszawa)

19.30 - Impreza integracyjna dla uczestników festiwalu - Miasto Aniołów (wejście na identyfikatory około godziny 20.00 przewidziany

jest  koncert zespołu sektor L4 oraz niespodzianka)

 

30.05.2014

 

09.00 - 14.00 Praktyka teoretyczna. W stronę przeformułowania znaczeń w pracy z dorosłą osobą z niepełnosprawnością intelektualną.

Seminarium naukowe oraz spotkanie z konwencji technologii otwartej przestrzeni (Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Fundacja Akces, GAK) -

seminarium odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4.

16.30 - spektakl Gabinet Dr. Caligarii Teatr Pi (Białystok)

17.30 - Mieszkam - wernisaż cyklu fotograficznego uczestników ŚDS

18.00  - spektakl STOP Teatr Tacy Sami, Amatorzy, Metamorfoza i Kameleon z ŚDS MOPS (Tczew)

18.30 - spektakl  Pan H. Teatr Kasablanka (Gdańsk)

19.00 - spektakl  Czekając na - Teatr Motyle są wolne (Białogard)

19.30 - spektakl  Jak przez kij, we wsi zamęt był Teatr Pod Mostem (Gdańsk)

 

31.05.2014

 

10.00 - 13.00  Warsztaty artystyczne dla uczestników festiwalu

Prowadzenie: Katarzyna Pastuszak (taniec buto); Rafał Ostrowski (warsztaty aktorsko-muzyczne); Tomasz Antonowicz/Remont Pomp

(warsztaty muzyczne)

13.00 - Rozlosowanie nagród publiczności dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu w kategorii: teatr oraz nagrody dla osoby z

widowni biorącej udział w głosowaniu na najlepsze wydarzenie.

 

Zakończenie festiwalu

 

IV Festiwal Akcept

16 - 18.05.2013

16.05. 2013


17.00 - Premiera spektaklu Dzień z życia Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk),

17.30 - spektakl Odciski grupa Deja vu (Elbląg)

18.00 - rozmowa o terapii tańcem i ruchem "Słuchając głosu ciała" - Iza Guzek (Warszawa)

19.30 - Impreza integracyjna dla uczestników festiwalu - Miasto Aniołów (wejście na identyfikatory około godziny 20.00 przewidziany jest  pokaz

mody ekologicznej)

17.05.2013

10.00 - -Pomiędzy upełnomocnieniem a manipulacja - wokół relacji z osobą z niepełnosprawnością intelektualną- spotkanie z konwencji

technologii otwartej przestrzeni.

16.30 - spektakl Karol, jeden z nas Teatr Ubogii Relacji (Sopot)

17.00 - Akcenty - wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Mai Norko, Barbary Mazur i Marcina Bildziuka

18.00 - spektakl  Anima Teatr Społeczny Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia)

19.00 - prezentacja warsztatowa projektu Zewnątrz-Wewnątrz realizowanego z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku we współpracy

z WTZem przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomych w Gdańsku na warsztatach muzycznych prowadzonych przez Tomasza Antonowicza

(Gdańsk)

19.30 - spektakl  Przenikanie Teatr Twórcza Terapia (Elbląg)

20.30 - spektakl  Za-ręczyny Teatr Przebudzeni (Ostróda)

18.05.2013

12.00 - Premiera spektaklu Proszę czekać Teatr Mimo To Pan Tego Nima (Gdańsk)

12.30 - plenerowa akcja plastyczno-teatralna Scena stop

13.00 - spektakl Nie ogarniam Teatr Tańca i Ruchu Pasja (Nowy Dwór Gdański)

13.45 - Rozlosowanie nagród publiczności dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu w kategorii: teatr oraz nagrody dla osoby z

widowni biorącej udział w głosowaniu na najlepsze wydarzenie.

19.00 - Spektakl-koncert "Ballady ofiar" na podstawie piosenek Nicka Cave'a w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni Aleksandry

Meller i Rafała Ostrowskiego, urozmaiconej muzyką Ajagore, oscylującej między bluesem, folkiem a rockiem. (wstęp bezpłatny dla uczestników i

gości festiwalu za okazaniem identyfikatora, dla osób z zewnątrz cena 15 zł ? bilety do nabycia na godzinę przed koncertem)

21.00 - Zakończenie festiwalu

 

II Festiwal Akcept

26-28 maja 2011

26.05.2011


17.30 - spektakl Futuro Teatr Mimo To Pan Tego Nima

18.00 - Premiera spektakl muzyczno-teatralny Przedstawienie czas zacząć, Teatrazem i Remont Pomp

18.30 - spektakl (fragment) Z NIEBA DO ZIEMI..., Fizyczny Teatr Tańca Iwony Gilarskiej

19.30 - Wieka improwizacja, Nejmano & Lud Hauza , Maciek Nejman i Cyprian Wieczorkowski


27.05.2011


10.00 - spektakle dla dzieci Tomcio Paluszek i  Czerwony Kapturek według baśni Charlesa Perraulta, Teatr Alternatywa

18.00 - spektakl Ku pamięci Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS (Tczew)

18.15 - etiuda filmowa Dom albo Mieszkanie, Teatr Kasablanka

18.30 - spektakl Don Kichot, Teatr Kasablanka

19.00 - spektakl cip cip kurka, Teatr Pokój Zdarzeń (Iława)

19.30 - spektakl Dylematy, Teatr Przebudzeni (Ostróda)

28.05.2011

Wieczór z Teatrem na Plaży

18.00 - spektakl Tulla według "Psich lat" Güntera Grassa, Sopocka Scena Off de BICZ

19.30 - spektakl Była Żydówka nie ma Żydówki, Teatr Stajnia Pegaza



III Festiwal Akcept

24-26 maja 2011

24.05. 2012


17.00 - Premiera spektaklu Wieża Babel - tryptyk metropolitalny, Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk), Teatr Ubogi Relacji (Sopot) oraz Teatr

Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia)

17.45 - warsztaty z Teatrem BRO. Prowadzenie warsztatów Tomasz Macniak

18.00 - promocja książek: Doroty Krzemińskiej - Język i dyskurs codzienny osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Doroty Krzemińskiej i

Iwony Lindyberg - Wokół dorosłości z niepełnosprawnością intelektualną  - spotkanie z autorkami.


25.05.2012


10.00 - Wizerunek osoby z niepełnosprawnością intelektualną: człowiek, aktor, obywatel?. Spotkanie poświęcone wymianie myśli teoretyków,

praktyków oraz urzędników.

16.30 - spektakl Stacja Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych "Alpi", (Białystok)

17.00 - wernisaż komiksu "Bartek i galaktyczni korsarze - wysysacze mózgów" prace artystów z ŚDS Nowiny i ŚDS Wajdeloty - miejsce

wystawy: Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań, ul. Gościnna 14

18.00 - koncert muzyczny kończący międzynarodowy projekt Lets Get Loud

19.00 - spektakl Anioły i kawałek ich życia, Teatr Ubogi Relacji, Sopot

19.30 - spektakl pantomimiczny Inny niż co dzień-dzień, Teatr Uśnickie Anioły, (Uśnice)

20.30 - spektakl "Pozor už nemôžem",  Teatr Delikates, (Pisz)


26.05.2012


Rano spacer po Gdańsku z przewodnikiem dla grup z zewnątrz 10.00-12.00

14.00 - spektakl Coś jest a czegoś nie ma - monodram w duecie, Teatr Ubogi Relacji (Sopot)

14.30 - spektakl Laf, laf, laf... Teatr Mimo To Pan Tego Nima, Gdańsk

15.00 - Premiera spektaklu Bajki dla niedorosłych według "13 bajek z królestwa Lajlonii" L. Kołakowskiego, Teatr Studencki GWSH (wstęp

wolny)

16.00 - Rozlosowanie nagród publiczności dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu w kategorii: teatr i plastyka oraz nagrody dla

osoby z widowni biorącej udział w głosowaniu na najlepsze wydarzenie.

16.15 - Filmy o teatrach. Prezentowanie przez teatry swoich filmów ze spektakli, lub działań artystycznych - galeria GAK

19.00 - Koncert Premierowy Płyty Remont Pomp, Mikołaj Trzaska, Mike Majkowski pt: Złota Platyna.

20.00 - Zakończenie festiwalu

 

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć CZEGO O NAS NIE WIECIE Teatru Pi (TWIS Alpi) z Białegostoku

 

I Festiwal Akcept

27-29.05.2010

 

27.05.2010

 

17.30 - Spektakl Sen o człowieku Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk)

- sala widowiskowa

18.00 "Wernisaż wystawy uczestników projektu Grundtvig galeria DA

Wernisaż kończący dwuletni projekt o nazwie Empowerment through arts for disabled

people.Głównym założeniem projektu była wymiana dobrych praktyk w zakresie warsztatów

artystycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczyły w nim organizacje

z Rumunii, Włoch, Belgii oraz Polski. Wszystkie działania zostały sfinansowane ze środków

Grundtvig Program "Uczenie się przez całe życie" - Galeria DA

 

18.30 - Spektakl "Miejsce Innego" Grupa teatralna Poza schematami (Warszawa)

Symbolicznie przedstawiliśmy spotkanie z drugim człowiekiem, relację Ja - Ty, od której

wszystko się zaczęło, która jest istotą naszego bycia w świecie społecznym i kluczowym

elementem zmiany. A to, co najważniejsze w spotkaniu i co dobitnie podkreślamy, to

wzajemność i autentyczność.

19.30 - prezentacje video art studentów i absolwentów ASP - sala widowiskowa, galeria

DA oraz korytarz GAKu.

Swoje prace pokażą: Agnieszka Gawędka, Marcin Różański , Sylwia Galon, Kordian

Lewandowski, Julia Kurek, Alina Żemojdzin, Kamil Wnuk, Tadeusz Dolkowski, Karol

Patoleta, Monika Szczurkiewicz, Jakub Bielawski, Tomasz Gwizdała.

20.30 - Open Stage - czyli twórczość własna uczestników festiwalu i/lub gości - sala

widowiskowa. Wystąpi Maciej Wojcieszkiewicz - STENDEK LIVE -

 

28.05.2010


17.30 - Pokaz spektaklu w ramach projektów: "Disabled In Theatre and Music" oraz "Przez sztukę w świat

Teatr i muzyka jako narzędzia wymiany oraz integracji społecznej i rozwoju kulturalnego osób z niepełnosprawnością intelektualną na szczeblu

lokalnym i międzynarodowym"

Głównym założeniem projektu była wymiana doświadczeń teatralnych i muzycznych jako

terapii osób z niepełnosprawnością intelektualna. Spektakl będzie wspólnym

przedsięwzięciem polskiego Teatru Razem oraz słowackiego Teatru działającego przy Land

of Harmony Fundation.

Za oprawę muzyczna spektaklu odpowiedzialne będą:

Polski zespół Remont Pomp oraz Szkocka grupa Trash Music.

Wszystkie działania zostały sfinansowane ze środków

Grundtvig Program "Uczenie się przez całe życie" oraz ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

w ramach projektu "Przez sztukę w świat"

18.30 - "Jesień" - spektakl Grupy Teatralnej Pracowni Arterapii Warsztatu Terapii

Zajęciowej "Jesteś Potrzebny!" Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego

"Teatr Grodzki" na podstawie tekstu Gianni Rodari (Białystok) sala widowiskowa

19.00 - "Miasto moje" - spektakl teatralny Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia)

sala widowiskowa

19.30 - "Drzewo, które umiało dawać" (na podstawie tekstu Shel Silverstein) spektakl

Grupy Teatralnej Pracowni Arterapii Warsztatu Terapii Zajęciowej "Jesteś

Potrzebny!" Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki" (Białystok) sala

widowiskowa

Podczas tego dnia w różnych miejscach odbywa się prezentacja video art. - galeria DA oraz korytarz GAKu

 

29.05.2010


17.00 - "Marzenia" spektakl teatralny Teatr Bez Nazwy (Gdynia) sala widowiskowa

19.00 - spektakl Studenckiego Teatru GWSH na podstawie prozy Aglaji Veternyi











 

 
loga2.png